Doświadczony kierowca uczy, jak wybrać odpowiedni samochód chłodniczy.

- Jul 18, 2020-

Wraz z poprawą poziomu życia i transformacją stylu życia ludzie potrzebują coraz więcej towarów, takich jak żywność szybko mrożona, świeża żywność, mleko, szczepionki i tak dalej. "Logistyka łańcucha chłodniowego" stała się nowym ulubieńcem branży transportowej. Jako najważniejszy sprzęt w procesie transportu, ciężarówki chłodnie są związane z konserwacją ładunków i konserwacją żywności.

mmexport1535178445537 

 

Każdego roku około 20% do 50% warzyw i owoców w Chinach gnije podczas transportu z powodu problemów technicznych w zachowaniu. Całkowita kwota sięga setek milionów ton, a strata sięga setek miliardów. Obecnie ciężarówki chłodnie w Chinach są dalekie od zaspokojenia potrzeb transportowych, głównie dlatego, że inwestycje w ciężarówki chłodnicze są znacznie wyższe niż w zwykłych ciężarówkach.

Pojazdy transportu łańcuchowego można zwykle podzielić na trzy części: podwozie samochodowe, przedział izolacyjny i jednostkę chłodniczą.

mmexport1565164530434 

 

Hubei Huayi Special Automobile Co., Ltd. uczy, jak wybrać ciężarówkę chłodniczą?

 

1. Wybór podwozia

1. Ogólnie rzecz biorąc, w celu określenia tonażu podwozia należy wziąć pod uwagę rodzaj i jakość przewożonych towarów oraz objętość izolowanego skrzyni ładunkowej.

Rowery chłodnicze o dużej pojemności i naczepy nadają się do transportu dalekobieżnego między prowincjonalnego i zazwyczaj mają dużą wielkość transportu.

Średnie pojazdy do transportu rowerowego mają szeroki zakres zastosowań i mogą być używane do transportu na średnich i długich dystansach na rynku.

Lekkie ciężarówki chłodnicze i mini-chłodnie są odpowiednie do transportu na krótkich dystansach i dystrybucji miejskiej, z mniejszą ilością ładunków.

mmexport1565164537118 

 

2. Przy wyborze podwozia należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

(1) Wybrać odpowiednie podwozie zgodnie z tonażem ładunku, warunkami transportu itp., biorąc pod uwagę nośność, zużycie paliwa i normy emisji spalin podwozia;

(2) Ciężarówki chłodnie muszą również skupić się na niezawodności podwozia, ponieważ towary, które przewożą, zwykle nie są przechowywane przez długi czas. Mimo że są wyposażone w urządzenia chłodnicze, nadal muszą być szybko wysłane do miejsca przeznaczenia. Jeśli na drodze wystąpi awaria, łatwo spowodować, że towary transportowe się pogarszają i powodują ogromne straty.

mmexport1565164540744 

 

Po drugie, wybór karoserii: karoseria samochodu chłodniczego musi zapewnić dobre uszczelnienie i wydajność izolacji cieplnej.

 

1. Materiał karoserii samochodu: zazwyczaj konstrukcja nadwozia samochodu przyjmuje trójwarstwową strukturę

(1) Skórki wewnętrzne i zewnętrzne są wykonane z materiałów kompozytowych, takich jak FRP, stal kolorowa itp.;

(2) Śródwarstwa pośrednia przyjmuje materiały termoizolacyjne, takie jak materiały z pianki poliuretanowej;

(3) Użyj kleju o wysokiej wytrzymałości na zewnątrz, aby przykleić wewnętrzne i zewnętrzne skórki i środkową warstwę międzywarstwową razem, tworząc uszczelnioną całość.

 

2. Przy wyborze nadwozia należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

(1) zwracać uwagę na absorpcję wody, przepuszczalność powietrza, przewodność cieplną, odporność na korozję itp.

(2) Ma dobrą stabilność temperatury i nie może wpływać na inne właściwości ze względu na zmiany temperatury.

 

3. Inne wymagania

(1) Proces produkcyjny przedziału ładunkowego określa efekt izolacji. Obecnie większe krajowe instalacje do modyfikacji samochodów ciężarowych w lodówce poprawiły swój poziom technologiczny dzięki importowanemu sprzętowi i technologii;

(2) Różne rodzaje towarów mają różne wymagania dotyczące nadwozia przedziału. Na przykład samochód lodówka transportu świeżego mięsa musi być dostosowany w korpusie komory; do dystrybucji w supermarkecie należy używać wielotemperaturowego samochodu do lodówki;

 

 

 

 

mmexport1567561362848 

Po trzecie, wybór jednostki chłodniczej: Ponieważ towary są szczególnie wrażliwe na temperaturę, gdy jednostka chłodnicza ma problem, strata to nie tylko fracht, ale także wysoka płatność.

 

1. Skład jednostki chłodniczej

Jednostka chłodnicza jest systemem chłodniczym używanym do kontrolowania temperatury towarów podczas transportu, w tym sprężarek, systemów zasilania, skraplaczy, parowników, rurociągów chłodniczych i urządzeń sterujących.

 

2. Klasyfikacja jednostek chłodniczych

Jednostka chłodnicza jest podzielona na jednostkę niezależną i nieniezależną. Niezależna jednostka ma własne źródło zasilania; nieniezależna jednostka jest napędzana przez silnik podwozia samochodu, który jest znacznie tańszy niż niezależna jednostka.

 

Jeśli jest on używany do dystrybucji na krótkich dystansach na obszarach miejskich lub między okręgami i powiatami, zaleca się stosowanie jednostek nieniezależnych, które są tanie, a konserwacja jest wygodniejsza, nawet jeśli wystąpi awaria.

 

W przypadku transportu średniego i dalekobieżnego zaleca się wybór niezależnej jednostki. W przypadku awarii podczas transportu, jednostka chłodnicza może nadal pracować normalnie, aby zaspokoić potrzeby chłodniczych ładunków.

 

 

Wydajność samochodów ciężarowych chłodniczych określa bezpieczeństwo i korzyści ekonomiczne związane z transportem towarów. Ma duże inwestycje, wysokie zyski i wielki potencjał rozwojowy. Kupując samochód, musisz być ostrożny, przeprowadzić odpowiednie badania rynku i zapewnić stabilną dostawę towarów. Nasze ciężarówki chłodnie są prawdziwymi materiałami! Płyta izolacyjna przyjmuje japońską technologię. Wewnętrzny i zewnętrzny 2,0 mm wysokiej wytrzymałości z włókna szklanego wzmocnionego tworzywem sztucznym, 80mm grubości izolacji termicznej wytłaczanej płyty, wszystkie stalowe wsparcie konstrukcji suwnicy bramowej, akcesoria metalowe są wykonane ze stali nierdzewnej klasy SUS304, miękkie gumowe paski uszczelniające.

Różne specyfikacje samochodów ciężarowych chłodniczych i izolacyjnych można dostosować do potrzeb użytkownika, aby zaspokoić potrzeby transportu dalekobieżnego i dystrybucji międzymiastowej. Powiązane akcesoria specjalne mogą być również konfigurowane zgodnie z potrzebami użytkownika, takimi jak konfiguracja urządzeń do monitorowania temperatury i systemów zarządzania pozycjonowaniem satelitarnym GPS, urządzeń mocujących ładunki, urządzeń do zawieszenia ładunku, półek wewnętrznych, zasłon termoizolacyjnych, drzwi wielokabinowych i ponad 60 akcesoriów

微信图片_20190723163620